Proč si vybrat právě ALKADOMKY DŘEVOSTAVBY ?

Dřevostavby se stávají čím dál více oblíbenými rodinnými stavbami. Mají řadu nesporných výhod. Nové technologie a moderní formy zpracování dřeva nabízejí jedinečné možnosti, takže obliba dřevostaveb v poslední době neustále vzrůstá.

Dřevo je tradiční stavební materiál používaný po staletí. Má malou objemovou hmotnost, vysokou pevnost v tahu a tlaku a velmi dobře se opracovává. Vydrží velmi mnoho a dobře se biologicky likviduje.

 

Kvalitní a levná varianta rodinného domu na klíč

Nabízíme Vám mnoho variant dřevostaveb, které rádi upravíme podle Vašich přání. Všechny naše domy a technologie postupu výstavby jsou mnohokrát prověřeny a neustále zdokonalovány.

Naše dřevostavba Vám uspoří až 80 % nákladů na topení. Je rychle postavená z kvalitních materiálů během krátké doby včetně základové desky.

Mnoho variant rodinných dřevostaveb

  • Dřevostavby od 1+1 po 5+1 – vyberte si z množství atraktivních návrhů jednotlivých domů v našem katalogu,
  • rodinné domy klasické, s garáží, dvougenerační,
  • domy vhodné pro všechny věkové kategorie, ať mladé rodiny s dětmi nebo seniory na odpočinku,
  • dům či jednotlivé místnosti upravíme podle Vašich přání – proveďte dílčí změny nebo navrhněte originální řešení domu, my vše zpracujeme za Vás.

Standardní nebo nadstandardní vybavení

  • Standardní vybavení – je zahrnuto v ceně stavby, jeho součástí jsou např. hrubá stavba, rozvody, topení, kanalizace, izolace, sádrokartonové konstrukce, obklady, dlažba, podlahy, vymalování, fasáda, zařizovací předměty, atd. Podrobný přehled k nahlédnutí zde.
  • Nadstandardní vybavení – přejete si krb v obývacím pokoji, luxusní dlaždice, sprchový kout s telefonem nebo venkovní rolety? Není problém, zaplatíte pouze cenový rozdíl mezi standardním a nadstandardním vybavením.

Efektivní suchá výstavba

Svůj rodinný dům na klíč můžete mít postavený již za 4 měsíce. Při zvláštních požadavcích se doba výstavby může prodloužit až na 8 měsíců.

Výstavba domu se nemusí přerušovat během zimních měsíců. Dům tedy lze postavit v kteroukoliv roční dobu. Dům se staví tzv. na sucho, jediné základy musí schnout.

Podle projektu jsou veškeré dřevěné materiály na střechu vyrobeny a dodány přímo na staveniště, kde se pomocí jeřábu jednotlivé díly usazují. Realizace hrubé stavby probíhá přímo na stavbě a  trvá za asistence dvou tesařů a jeřábníka pouhých 15 dní.

Po skončení nemusíte čekat, až dům vyschne. Můžete se okamžitě nastěhovat.

OSB deska nebo RIGIDUR

Nabízíme Vám dvě varianty provedení domu:

  1. Prkenný záklop se sádrovláknitymi deskami RIGIDUR zevnitř – desky fermacell jsou oproti sádrokartonu mnohem odolnější proti tlaku, hluku a ohni. Jsou pevnější, ekologicky nezávadné a ideální i do vlhkého prostředí koupelen a kuchyní. Udrží váhu až 50 kg. Celkově jsou extrémně odolné proti řádění malých dětí.
  2. OSB deska zvenku a sádrokarton zevnitř – jedná se o klasickou levnější variantu. Jejich použitím můžete snížit náklady na stavbu Vašeho domu až o 5 % oproti deskám fermacell. Sádrokarton je lehčí, ale také méně vydrží.

Nízká energetická náročnost

Díky kvalitně řešenému systému izolace nebude Váš dům energeticky náročný. V zimě bude dům dobře chráněn proti vychladnutí, v létě bude udržovat konstantní příjemnou teplotu.

Zateplení obvodových stěn provádíme pomocí fasádního polystyrenu u všech domů zateplujeme sokl (spodní část domu), u kterého jsme zjistili největší únik tepla.

Naše technologie neustále vylepšujeme prostřednictvím zkoumání termovizních snímků.

Životnost dřevostavby

Dřevostavba  při správné údržbě vydrží minimálně 100 let a více, což dokazují staleté dřevěné stavby.

Ať už jsme fanoušky moderních dřevostaveb nebo preferujeme stavby z kamene, cihel či oceli, rozhodně se nemusíme dřeva jako hlavního stavebního materiálu obávat. Díky dřevu můžeme získat vysoce komfortní a hospodárný dům, v němž se příjemně bydlí.

Další články

 

0 Kč